IMG_5144.jpgIMG_5132.jpgIMG_5146.jpgIMG_5116.jpgIMG_5122.jpgIMG_5110.jpgIMG_5148.jpgIMG_5149.jpgIMG_5154.jpgIMG_5156.jpgIMG_5157.jpgIMG_5158.jpgIMG_5163.jpgIMG_5167.jpgarkonatelier_oxa apartment_01.jpgarkonatelier_oxa apartment_02.jpgarkonatelier_oxa apartment_03.jpgarkonatelier_oxa apartment_04.jpgarkonatelier_oxa apartment_05.jpgarkonatelier_oxa apartment_06.jpgarkonatelier_oxa apartment_07.jpgarkonatelier_oxa apartment_08.jpgarkonatelier_oxa apartment_09.jpgarkonatelier_oxa apartment_10.jpgarkonatelier_oxa apartment_11.jpgarkonatelier_oxa apartment_12.jpgarkonatelier_oxa apartment_13.jpgarkonatelier_oxa apartment_14b.jpgarkonatelier_oxa apartment_15b.jpgarkonatelier_oxa apartment_16b.jpgarkonatelier_oxa apartment_17.jpgarkonatelier_oxa apartment_18.jpgarkonatelier_oxa apartment_19.jpgarkonatelier_oxa apartment_20.jpgarkonatelier_oxa apartment_21.jpgarkonatelier_oxa apartment_22.jpgarkonatelier_oxa apartment_23.jpgarkonatelier_oxa apartment_24.jpgarkonatelier_oxa apartment_25.jpgarkonatelier_oxa apartment_26.jpg
boli sme oslovení klientom so zadaním do už navrhnutej nadstavby bytového domu vyriešiť dispozíciu nadštandardného 4-izbového bytu. S tým, že nie je možné zasiahnuť do nosných konštrukcií, polohy a veľkosti okien ako aj sklonu strechy. veľmi nám pomohla skutočnosť, že nadstavba má riešený strešný plášť s nadkrokvovou izoláciou, čo nám umožnilo priznať konštrukciu strešného plášťa v jednom z traktov dispozície (obývačka, kuchyňa a detské izby), čím sa celý priestor ešte viac otvoril a byt tak získal charakter domového resp. loftového bývania.

v návrhu sme volili jednoduchý dizajn, kvalitné materiály, prírodné odtiene a hlavne dôraz na vzdušnosť. dispozícia je z dôvodu nosného systému rozdelená do dvoch traktov, z toho ten loftový „vypĺňajú“ detské izby, ktoré sú riešené ako izby chlapcov – športovcov, kde „prízemie“ izby slúži čisto na denné činnosti a „poschodie“ pre spánok, plató s lôžkom má charakter plnohodnotnej postele o šírke 1600 mm. obe izby presvetlujú doplnené strešné okná, ktoré v pôvodnom projekte neboli.

ďalšou izbou v otvorenom trakte je obývacia miestnosť spolu s jedálňou a kuchyňou. tu sme s dôvodu nemožnosti zasiahnutia do už spomínaného nosného systému ako aj polohy okien museli pristúpiť ku prehodeniu jedálne s obývacou časťou, čím sa jedálenský stôl presunul do vzdialenejšej časti miestnosti. pre bežné stolovanie, raňajky, rýchlu večeru, preto zabezpečuje rozšírená časť kuchynskej linky so sedením. z kuchyne je prístup do špajze, zabudované chladničky a vinotéka ako aj priestor pre kávovar sú zapustené v skrinkovom systéme pozdĺž stredovej nosnej steny.

druhý trakt, s klasickým rovným stropom a výškou 2,65 m, je tvorený hlavnou spálňou a zázemím pre celý byt. či už sa jedná o vstupné schodisko, ktoré naväzuje na hlavné schodisko celého domu, z dôvodu úzkeho priestoru a obavy o „obtieranie“ maľovky sme na stenu umiestnili drevený rošt. zo schodiska sa prechádza k jednotlivým miestnosťam z hlavnej chodby/haly, či už do spoločného šatníka, už spomínanej spálne, alebo zázemia detských izieb so spoločným šatníkom a malou kúpeľňou. celému bytu taktiež slúžia miestnosti malej umývarky so samostatným wc a bidetom. zázemie spálne má samostatnú veľkú luxusnú kúpeľňu a šatník, do ktorých sú vstupy riešené v rámci dreveného obkladu čela postele. realizácia interiéru by mala prebehnúť ešte v tomto roku, dúfame, že čoskoro doplníme vizualizácie o fotky z realizácie.

štúdia 2016, realizácia 2017

 

 

 

 

napíšte nám